14 listopada w sali gimnastycznej AZS – I Liceum Ogólnokształcącego w Piekarach Śląskich odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Piekar Śląskich Szkół Podstawowych w tenisie stołowym. W zawodach rywalizowały drużyny dziewcząt i chłopców, a najlepsze zespoły zostały nagrodzone w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej.
Zwycięzcy w kategorii dziewcząt
W kategorii dziewcząt na pierwszym miejscu uplasowały się zawodniczki z Miejskiej Szkoły Podstawowej nr 2 – Maja Gandera i Hanna Piekarz, które wywalczyły złote medale. Drugie miejsce przypadło drużynie z ZS-P nr 1, a trzecie – ZS-P nr 3.
Zwycięzcy w kategorii chłopców
W kategorii chłopców najlepszą drużyną okazała się reprezentacja Miejskiej Szkoły Podstawowej nr 11, w składzie: Jan Ficulak, Filip Kościelny i Emil Ludyga. Drugie miejsce zajęła drużyna z MSP nr 5, a trzecie – ZS-P nr 3.
Organizacja mistrzostw
Mistrzostwa Piekar Śląskich w tenisie stołowym zostały zorganizowane przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Piekarach Śląskich we współpracy z Szkolnym Związkiem Sportowym. Zawody były doskonałą okazją do zaprezentowania umiejętności młodych sportowców i wyłonienia najlepszych drużyn w mieście.